10 Heavy Metal ayakkabı işbirlikleri var olduğunu bilmediğiniz

0 Comments

Efsanevi spor ayakkabı ortak çalışanlarını düşünmeye başladığınızda, akla gelen ilk isimlerden herhangi birinin ağır metal bantları olması son derece anlamsız. Şüphesiz, her ikisi de kendi haklarında ikon olan Kanye West ve Travis Scott’ın beğenisi olacak, bu yüzden bizi bükülmeyin. Ancak bugün, tüm zamanların en büyük metal ve rock’tan ilham alan spor ayakkabılarından bazılarına ışığı parlatmak için arşivlerin derinliklerini inceliyoruz ve orada bazı mutlak paters var!

Ağır metal müzik, bir zamanlar bugünün gençliği arasında olduğu kadar popüler olmasa da (punk amaçlanmamıştır), türün yıllar boyunca ne kadar kültürel etkisi olduğunu hatırlamak önemlidir, yepyeni bir tutum ve duyguyu tanımlar Bugün her zamanki gibi alakalı stil. Öyleyse kendinizi bağlayın, o şeytan boynuzlarını havaya atın ve tüm zamanların en büyük metal spor ayakkabılarını keşfetmeye hazır olun!

Shoewolf aracılığıyla görüntü
Brookyln Jobs x Nike Sb Dunk Yüksek “Kanda Reign” (Slayer)

1981 yılında Kerry King ve Jeff Hanneman tarafından kurulan American Thrash Metal Band Slayer, tartışmalı olarak türdeki en önemli gruplardan biridir, 1986 hit Reign in Blood, genellikle tüm zamanların en iyi ağır metal albümlerinden biri olarak kabul edilir. NYC merkezli paten mağazası Brooklyn Jobs 2011 yılında Nike SB ile bir araya geldiğinde, ekip üyesi Dom DeLuca ünlü albümü spor ayakkabılarına ilham kaynağı olarak kullandı. Albümün şeytani sanat eserleri ile benzer kan kırmızı ve kahverengi tonlarla süslenmiş, spor ayakkabılar özelleştirilmiş kan torbalarında paketlendi, eşleşen bir tişörtle geldi ve sadece 666 çiftle sınırlıydı.

Vans aracılığıyla resim
Metallica x minibüsleri “üzgün ama gerçek” paket

Metal gruplarla ilgili olduğunda, Metallica’dan çok daha fazla saygı duymazlar, dört atlı türün krallarında kaldıktan sonra, efsanevi stüdyo ilk çıkışları “öldür ‘all” ın lansmanı 1983’te geri döndü. Genellikle “Black Albüm” olarak adlandırılan 1991 kendi adını taşıyan albümlerinin 30. yıldönümü, grup tek için pazarlama sanat eserlerini (Pushead tarafından tasarlanan) sergileyen iki çift minibüs (bir slip-on ve bir eski skool) yayınladı. “Acı ama gerçek”.

Trav409 üzerinden görüntü
Deftones x nike dunk yüksek

Sacramento merkezli Nu-Metal kahramanları Deftones, tartışmalı olarak sahnedeki en tür bükme bantlarından biridir ve ezici gitar çizgilerini genellikle shoegaze bantlarını anımsatan melodik vokallerle entegre eder. 2003 yılına kadar grubun zaten bir kült vardı, Nike uzanıyor ve bir çift dunk yüksekliği üzerinde işbirliği yapmalarını istedi. İkili, zahmetsizce temiz yeşil ve siyah renk bloklu bir görünümle sıradan ve kolay tuttu, Deftones logosu beyaz renkte yan topuk üzerine yerleştirildi. Sadece 40 çift yapıldı, bunların var olan en nadir dunklardan biri olduğunu ima etti.

Zvan Mağazası aracılığıyla Resim
Iron Maiden x Vans “Canavar Sayısı” Paketi

İngiliz efsaneleri sallanıyor, çünkü 1975’te East London Way’de kuruldukları ve o zamandan beri 40’tan fazla albüm ürettikleri için demir kızlıksız ağır metal düşünmek zor. 2012 yılında grup, 1982 albümü ve başlık parçasının adını taşıyan “Beast Sayısı” başlıklı bir koleksiyon başlatmak için Kaliforniya Ayakkabı Etiket Vans ile güçlerini birleştirdi. Bir SK8-HI ve bir slip-on da dahil olmak üzere, paket albümün sanat eserlerini sergiledi ve herhangi bir spor ayakkabının koleksiyonda mutlu olacağı sınırlı sayıda kutularda paketlendi.

Vans aracılığıyla resim
Metallica X Vans “Öldür ‘All” Pack

Bir kez daha kırpmak, Metallica, minibüslerle işbirlikçi kapsüllerle ilgili olduğunda oldukça düzenli görünüyor. 2012 yılında grup, bir kez daha SK8-HI ve Slip-On’u içeren bir paket yayınladı, ancak bu kez sanat eserinin etrafında ilk kayıtları “Öldür‘ Em All ”ın kapağından alındı. Kayıt, 1986’da zamansız ölümünden önce orijinal basçı Cliff Burton’a sahip olan sadece 3 Metallica albümünden biriydi ve çok sayıda hardcore hayran, Cliff’in geçtikten sonra grubun yön değiştirdiğini savunuyor.

CE-MA aracılığıyla görüntü
Alt pop kayıtları x nike sb blazer elit

2009 yılında, Nike’ın özel kaykay bölümü, SB Blazer Elite’in sınırlı sayıda versiyonunu başlatmak için Seattle merkezli plak şirketi Sub Pop Records ile güçlerini birleştirdi. Sub Pop kesinlikle bir metal etiket olmasa da, 1980’lerin sonlarında Nirvana, Soundgarden ve Mudhoney gibi grupları ilk imzalayan ve müzik endüstrisini fırtına alan grunge sahnesini savunan ilk işaretlerdi. İlginç bir şekilde etiket, ilk yıllarında kesinlikle “anti-kurumsal” bir zihniyet izledi, ancak 1995’te hissesinin% 49’unu Warner Bros’a sundu, bu yüzden bu işbirliği gerçekleşti.

Dr Martens aracılığıyla görüntü
Black Sabbath x Dr. Martens

Heavy Metal ile ilgili olduğunda, Ozzy Osbourne’un ilk grubu tek başına türü yarattığı için Black Sabbath’tan bahsetmemek neredeyse bir günahtır. Daha da olağanüstü olan, Grubun nasılBirbirinden 1 yıl içinde iki efsanevi albüm çıkardı. Hem “Black Sabbath” hem de “Paranoid” 1970 yılında çıkış yaptı ve kayıtların 50. yıldönümünü kutlamak için grup, 2020’de Vandal High ile “1460 Sabbath” ve “1461 Sabbath” ı başlatmak için bir araya geldi. Ayakkabılar hem sanat eserlerini hem de sınırlı sayıda Mor Airwair markalaşmasını sergiliyor.

Nike aracılığıyla resim
Nike SB Dunk Yüksek “Iron Maiden”

Heavy Metal Pioneers Iron Maiden Kesimi Bir kez daha yapıyor, ancak bu sefer etrafta 2006’da ilk kez ortaya çıkan yayınlanmamış bir örneğe bir göz atmamıza rağmen. Çiftler kesinlikle grubun arkadaşlarına ve ailesine ve Nike çalışanlarına hediye edildi. Tamamen şeffaf bir swoosh sergileyen çift, grubun maskotu “Eddie” nin yanı sıra topuklarda işlemeli logoları içeriyordu. Şubat 2021’de Travis Scott tarafından ünlü bir şekilde giyilen çift şu anda yeniden satma pazarında satın almak için en pahalı dunklardan biri.

Boyut üzerinden görüntü?
Nike Vandal High Supreme Ex “Heavy Metal”

Bu listedeki diğer birçok özellik gibi bir grup veya plak şirketi ile işbirliği olmasa da, 2009’da Nike, “Heavy Metal” olarak adlandırılan tanımsız bir sürüm yayınlayarak tüm türü onurlandırmayı seçti. Tam beyaz bir görünümle süslenmiş çiftin kapitone üst kısmı, yıllar boyunca çok sayıda metal simge tarafından giyilen klasik çivili kayışa saygı göstererek, ayak bileği kayışı boyunca gümüş tonlu metal eyeller ve saplamalarla vurgulandı. Görünümü tamamlamak için, Nike logosu bir AC/DC-esque yazı tipinde kayış üzerine işlendi.

Vans aracılığıyla resim
Metallica X Vans “Logo” Paketi

Bu listede başka bir Metallica işbirliği görmeyeceğinizi düşündüğünüzde, uzun zamandır ortak minibüslerle 2018 çabalarına bakarken efsaneler tekrar vuruyor. Klasik albüm sanat eserlerini tercih etmek yerine, grup, beyaz spor ayakkabılar ve kıyafetler geliştirerek, ünlü logolarını beyaza yerleştirerek temiz ve ince tuttu. Hem SK8-HI hem de Slip-on, tam bir giyim koleksiyonuyla birlikte lüks deri yinelemelerde serbest bırakıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Recent Comments

No comments to show.

Categories

Random Posts

Links

otcpu

ruwmi

fonas

muwmy

trucb

oblte

dhuot

janoe

oavda

aixfa

wlose

browc

pamrl

koaic

vleia

ouijl

goqie

unigy

inwae

awvil

myobe

nigae

obeja

afouh

sfeoa

mlebs

rhooh

ushox

oaois

etomz

oaifm